0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Korona Virüsünden Korunabilmek İçin Temizlik Başta Alınabilecek Önlemler Arasında

Korona Virüsünden Korunabilmek İçin Temizlik Başta Alınabilecek Önlemler Arasında

  Ellerin su ve sabunla yıkanmasının ve kapı kolu, telefon, klavye gibi ortak kullanılan, sıkça dokunulan nesnelerin sıkça dezenfekte edilmesi konusunda uzmanlar uyarıyor. Corona virüsünden korunmak için önemli adımları aşağıda açıklayalım;

"Dışarda zaman geçiren herkesin sık sık ellerini yıkamaları, hasta kişilerle karşılaştıkları zaman daha çok ellerini yıkamaları koruyucudur. Corona virüsü, üst solunum yolu enfeksiyonları ile benzer belirtiler gösterir. Bazı bünyeler hastalığı hafif semptomlarla atlatabileceği gibi bazı hastalar hayatlarını kaybedebilirler. Corona virüs enfeksiyonlarının MERS ve SARS gibi türleri ölümcül olabilir.Sık el yıkama alışkanlığı ve hasta kişilerle temastan kaçınmak önemlidir.

Ateş ve öksürüğü olan insanlarla temastan uzak durmak, temas oldu ise elleri bol su ve sabun ile en az 30 saniye yıkamak veya dezenfektanlar ile dezenfekte etmek korona virüsüne karşı alınabilecek en basit önlemlerden birisidir. Temizlik ve Hijyen önemlidir.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada büyük paniğe neden olan corona virüsü, metropollerde temizliği ön plana çıkardı. Rutin olarak gerçekleştirilen temizlik ve ilaçlama çalışmalarına kış hastalıkları sebebiyle daha da ağırlık verilmesi uzmanlar tarafından öneriliyor. İnsanların genel kullanımında olan kapı kolu, telefon gibi yer ve eşyalara temastan sonra hemen elleri bol su ve sabunla en az 30 saniye yıkaması öneriliyor.

Gün içerisinde en çok kullandığımız organların başında ellerimiz geliyor ve temas ettiğimiz dış etkenlerdeki mikropların hızlıca yayılmasına yol açıyor. Dolayısı ile el yıkamak kişisel hijyen ve sağlığımız açısından oldukça önemlidir. El yıkarken özverili bir biçimde en az 30 saniye olacak şekilde yıkamak ve iyice ovmak gerekir.

Özellikle son dönemlerde çıkan enfeksiyonlara karşı alabileceğimiz en basit önlemlerin başında kişisel hijyen geliyor. Ellerinizi gün içerisinde mutlaka yıkamalısınız. Özellikle dışardaki etkenlere temas ettiğinizde toplu taşımlarda mutlaka yıkamalısınız.

Korona virüsüne karşı alabileceğimiz önlemlerin başında geliyor.

Fim Global olarak dezenfektan, Kullan at Tek Kullanımlık Içi Dolu Köpük Dispenseri, FIMPED otomatları vs. ürün çeşitleri ile Fimmy Ankestre Aparatı tüm lavoba vb kullanım alanlarınızda kolaylıkla montaj yapabilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

 

 

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya