0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Köpük Sabun Temizliği Nasıl Sağlar?

Köpük Sabun Temizliği Nasıl Sağlar?

 

Köpük sabun; kullanım esnasında köpüğe dönüşen formülü ile pek çok kişinin tercih ettiği sabun çeşidi olarak bilinmektedir. Diğer bir sabun çeşidi olan sıvı sabuna göre elin her bölgesine sabunun nüfuz etmesine olanak vermektedir. Bu sebeple de daha hijyenik bir temizlik deneyimi sunmaktadır.

Köpük Sabun İle Sıvı Sabun Arasındaki Fark Nedir?

Köpük sabun ile sıvı sabun arasındaki fark, pek çok kullanıcının merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Sıvı yapıya sahip olan sabunlar; köpük sabunlara göre daha akışkan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de su ile temas esnasında, belli bir kısmı su ile akmaktadır. Bu sebeple de yeterli bir temizlik sağlanması mümkün olmamaktadır.

Sıvı sabunlar ayrıca elin tüm bölgelerine ulaşmaya elverişli bir yapıya sahip değildir. Su ile temas esnasında elden kayarak dökülmektedir. Bu durum ise, yeterli bir hijyen ile el yıkama durumunun mümkün olmamasına sebebiyet verir.

Köpük yapıya sahip olan sabunlar ise; daha az akışkan yapıdadır. Bu sebeple de elden sıvı sabunlar gibi kolayca akıp gitmez. Elin her bölgesine ve her detaya kolaylıkla nüfuz ederek yüzde yüze yakın bir temizlik sağlamaktadır. Bu sebeple de kişilerin tercihleri arasında ilk sırada yer alır.

Köpük Sabunlar Hijyenik Midir?

Kullanıcılar tarafından merak edilen bir diğer husus ise köpük sabunların hijyenik olup olmadığı yönündedir. Bu kapsamda köpük sabun formülünün sıvı sabunlara göre daha hijyenik olduğu bilinmektedir. Bunun sebebi ise, köpük sabunun kullanıldığı sabunluk sistemleridir.

Köpük sabun sistemleri; kartuşlu, fotoselli ya da manuel olarak farklılık göstermektedir. Bu kapsamda kartuşlu sistemler, sabunun yenilenmesi işleminin temas edilmeden tamamlanmasına olanak verir. herhangi bir temas olmadığı için de köpük sabunlar daha hijyenik ve sağlıklı bir kullanıma olanak vermektedir.

Köpük Sabunlar Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Köpük sabun kullanımının belli bir sınırı yoktur. Ancak, sabun kartuşlarının fazla gitmesi için tek bir basım sabun kullanmak yeterli olmaktadır. Çok fazla sabun kullanımına gerek olmaksızın tek bir basımlık kullanımlar da yeterli el hijyeni sağlamaktadır. Bu sebeple de birden fazla sabun basımına gerek olmamaktadır.

 

 

 

 

 

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya