0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Köpük Sabun Nasıl Hayatımıza Girdi?

 Köpük Sabun Nasıl Hayatımıza Girdi?

Köpük Sabun Nasıl Hayatımıza Girdi?

Sıvı sabunun aksine köpük sabunun hayatlarımıza girişi daha zor olmuştur, çünkü alışılagelmişin dışındaki yapısı ile halkın köpük sabunu benimsemesi uzun sürmüştür. Binlerde yıldır kullanılan bir üründeki bu ani değişiklik üzerine bu tepki garipsenmemelidir. Köpük sabun şüphesiz ki birilerinin daha az maliyete koruyucu etkilerinden vazgeçmeden sıvı sabun üretmeye çalışması sonucu hayatımıza girmiştir. Yanlış anlaşılan bir nokta ise köpük sabun ile sıvı sabun arasındaki tek farkın dispanser olduğudur. Bu yanlış bir bilgidir, evet dispanserler farklıdır ama tek fark bu değildir. Köpük sabun dispanserine normal sıvı sabun konulur ise dispanserin tıkanacağı ve çalışmayacağı gözlemlenir.

Köpük Sabun Nasıl Yaygınlaşacak?

Köpük sabunun birey ve şirketler bazında yaygınlaşması şüphesiz ki şirketlerin bu konuda bilinçlenmesine bağlıdır. Bireysel yaygınlaşmada ise köpüklü sıvı sabun hakkındaki doğru bilginin yayılması etkili olacaktır. Örneğin bebeği olan bir aile bebeklerinin kullanımı için almış oldukları her ürünün içeriğini araştıracak ve en az kimyasala sahip ürünü bulmaya çalışacaktır. Köpüklü sıvı sabun aslında bu ailenin aradığı ürün ama bireysel kullanım noktasında yeteri kadar yayılmadığı için ailenin bu üründen haberi dahi yok. Anlaşılan bu birçok faydası olan ürünün yaygınlaşması için gereken tek şey iyi bir tanıtım ve ürünün tamamen doğru bir şekilde halka aktarılması gibi görünüyor. Halkın benimsediği bir ürünü yıllarca kullanmasından anlaşılabileceği gibi köpüklü sabun içeriği ile halkın gözüne bir kere girdiği zaman bu ürünü uzun yıllar boyunca, gözden düşürmek çok zor olacaktır.

Bölgesel Yaygınlaştırma Başlamalı

Son günlerde hayatımıza giren virüslere karşı etkili koruma sağlanması amacıyla köpük sabunun önce bölgesel sonrasında ise kitlesel olarak yaygınlaştırılması gerekmekte. Köpüklü sabun alımı özellikle dar gelirli ailelerin bütçesini zorlamayacak ve gerekli hijyen koşullarına erişim haklarını herkesin kullandığı gibi kullanabilmelerini sağlayacaktır. Bölgesel yaygınlaştırma için Ankara köpük sabun yaygınlaştırması konusunda pilot bölge olarak seçilebilir. Ülkemizin başkenti ve bir büyükşehir olan Ankara da başarı yakalanması sonucu yaygınlaştırmayı sırası ile İstanbul ve İzmir izlemelidir. Köpük sabunun faydaları ancak bu şekilde halka duyurulabilir.

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya