0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Sıvı Sabun Mu Köpük Mü

Sıvı Sabun Mu Köpük Mü

 Sıvı Sabun Mu Köpük Mü

Kişisel bakım ürünlerinin başında gelen el ve vücut temizliğinde kullanılan sabun ilerleyen süreçte yerini sıvılara bıraktı. Çok değil birkaç yıl öncesine kadar katı sabun kullanan Türkiye’de artık evlerimiz başta olmak üzere her alanda sıvı sabunlar, sıvı köpük sabunlar yerini aldı. Peki sıvı sabun mu köpük mü? Her ikisi arasındaki fark ne ve neye göre seçim yapılmalı.

Köpük Daha Ekonomik

Özellikle toplu kullanım alanlarındaki bunların başında hastane, okul gibi yerler gelir köpük sabunlar ve sıvı sabunlar kullanılıyor, ekonomik açıdan tercih edilen ise genellikle köpük sabunlar. Toplu kullanım alanlarında sıvı sabunlar yerine köpük sabun tercih ediliyor sebebi hijyen, her ikisinin de hijyene uygunluğu tartışmasız elbette ama ekonomik açıdan değerlendirildiğinde köpük sabun sıvı sabuna göre daha az maliyetli ve su tasarrufu sağlamaya yardımcı. Sıvı sabunların onlarca çeşit türü var, zeytinyağlısından tutunda meyve aromalılarına kadar ancak sıvı sabun kullanıldığını elleri çok iyi durulamak gerekli ve tabi sabunu da köpürtmek. Köpük sabunda ise bunların çok önemi yok çünkü zaten köpük olan sabunu tekrar köpürtmek için su harcanmıyor ve durulanması elden atılması da sıvı sabuna göre çok daha kolay.


Sıvı ya da köpük sabun her ikisi içinde önemle dikkat gerektiren konu ph değeri çünkü direk ele ve cilde temas eden temizlik ürünleri cildin ph oranına uygun olmalıdır aksi halde ciltte sağlığı tehdit edebilecek sonuçlar yaratır. Cilt çatlar, kurur, dökülür ya da tahriş olur, piyasada bunlara dikkat edilmeden üretilen merdiven altı pek çok ürün mevcut sıvı sabun ya da köpük sabun alırken sedefli olmasına ve triclosan içermesine dikkat edilmelidir.


Sıvı Sabun Mu Köpük Mü Tercih Tüketicinin


Sıvı sabun mu köpük mü dendiğinde köpük denmelidir zaten birçok uzman fikri de bunu ortaya koymakta, hijyen, ph oranı, anti bakteriyel özellikleri, tek sıkımlık olmaları, köpürtme ve durulama kolaylığı ve bu sayede daha az su tüketimi, içerisinde diğerlerine göre daha az bulunan kimyasallar ve zararlı maddeler gibi birçok avantajı köpük dedirtmekte. Sıvı sabun mu köpük mü elbette bunun tercihini yapacak olan tüketicidir.

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya