0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Neden Sıvı Sabuna İhtiyaç Duyarız?

Neden Sıvı Sabuna İhtiyaç Duyarız?

Neden Sıvı Sabuna İhtiyaç Duyarız?

Virüsler ve bakteriler ile gün içerisinde sürekli temas halindeyiz, bu virüs ve bakterilerin büyük bir bölümüne karşı bağışıklık kazanmış olsak da geriye kalan azınlık bakteri ve virüsler sağlığımız için büyük bir tehdit oluşturmakta. Bu virüslerin büyük bir çoğunluğunun dış çeperleri yağ bazlıdır ve bu yağ bazlı çeper parçalanmadığı sürece virüs ele, temas ettiği bölgeye tutunmaya devam eder. Sıvı sabun ise kalıp sabunlara göre daha akışkan bir yapıya sahiptir, içeriğindeki yağ çözücü maddeler ile köpüklü sıvı sabun veya sıvı el köpüğü virüslerin dış çeperlerini parçalar ve deriden akıp gitmesini sağlar.

Kolonya Mı, Sabun Mu?

Peki, kolonya ile sıvı el sabunları arasındaki fark nedir? Kolonya içeriğindeki alkol ile virüsü parçalar ama buharlaşarak yok olduğu için parçalanmış virüs parçaları hala deride kalmaya devam eder. Sıvı sabun ise su ile birlikte kullanıldığı için parçalanan virüs parçaları deriden akıp gider. Yani kolonya anlık olarak temizlik için iyi bir alternatif olsa da, sıvı sabunun yerini tutamaz. Eller yıkanırken derimizde bulunan ve virüsleri tutan girinti ve çıkıntıların iyice temizlenmesi için eller yıkama esnasında ovalanmalıdır. Sabun kullanılmadan sadece su kullanılır ise yağ bazlı olan virüs ya ele tutunmaya devam edecektir ya da su virüsün altından akıp gidecektir.

Köpüklü Sıvı Sabun

Köpüklü sıvı sabunlar ilk çıktığı dönemde insanlar yeterli olmadığını düşünse de daha sonra yapılan araştırmalar el yıkama köpüğü olarak geçen bu malzemenin gayet yüksek antiviral/anti bakteriyel özelliğe sahip olduğunu doğruladı. El yıkama köpüğü sıvı sabunun aksine elde kuruluk yapmaz sıvı sabun gibi zor durulanmaz ve virüslere karşı aynı etkiye sahiptir. İlk çıktığı zamandan bu yana birçok kişinin ilk tercihi haline gelen el yıkama köpüğü aslına bakılırsa bir sıvı sabun türüdür ve adı köpüklü sıvı sabun olarak geçer. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta el yıkama köpükleri ilk çıktığından bu yana birçok taklit ürünün piyasaya sürülmüş olmasıdır. Taklit ürün sabunun yapısından ve hissiyatından anlaşılabilir.

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya