0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Sıvı Köpük Sabun ile Sabundan Tasarruf Edin

Sıvı Köpük Sabun ile Sabundan Tasarruf Edin

 

Sıvı Köpük Sabun ile Sabundan Tasarruf Edin

Basitçe ifade etmek gerekirse, sıvı köpük sabun, dağıtıldığında sabunun içine hava vermek için özel bir pompa kullanan seyreltilmiş bir sıvı sabundur. Birçok nedenden dolayı giderek daha popüler hale geliyor. Köpüklenme, normal sabuna kıyasla daha az dağınıklık yaratır ve herhangi bir köpük dökülürse temizlenmesi daha kolaydır. Bir diğer faydası da yıkama başına daha az sabun kullanılmasıdır. Sabuna hava verildiğinden, her kişinin kullandığı sabun miktarı da sıvıdan daha azdır, bu da uzun vadede köpük sabunu daha az sıklıkta yeniden sipariş edeceğiniz anlamına gelir. Köpük sabun aynı zamanda insanların ellerini yıkarken daha az su kullanmasına da neden olur. Daha az su kullanımı her zaman harikadır!

Korona virüse Karşı Sıvı Köpük Sabun

Tüm sağlık kuruluşları ve danışma kurulları koronavirüse karşı el yıkamadan bahsediyor. Peki, sabun ve suyla el yıkama gerçekten işe yarıyor mu? Evet öyle!  Cevap, sıvı köpük sabunun yapısında yatmaktadır. Sabunlar, katı ve sıvı yağların sabunlaştırma adı verilen bir kimyasal reaksiyonla güçlü bir hidroksit bazıyla hidrolize edilmesiyle yapılır. Kimyasal olarak, sabun molekülünün iki ucu vardır… bir hidrofilik kafa ve bir hidrofobik kuyruk. Baş ucu suyla bağlanırken, kuyruk ucu yağlar ve gres ile bağlantı kurmayı tercih ediyor. Suyla temas halinde olan bu sabun molekülleri, misel adı verilen, başları dışa dönük ve kuyrukları içeriye sıkışmış küçük kümeler halinde düzenler. Lipofilik kuyruklar gres moleküllerini merkezde tutarken, hidrofilik başlıklar miselin suda asılı kalmasına izin verir. Tam mekanizmayı anlamak için bazı virüs ve bakterilerin zarlarının yapısını da anlamamız gerekir. Her ihtimale ve korona virüse karşı sıvı köpük sabun bulundurun.

Sıvı Köpük Sabun Modelleri Özellikleri Fiyatları

Sabuna bu kadar talep olmasından dolayı sıvı köpük sabun modelleri özellikleri ve fiyatları çok merak ediliyor. Temiz ve hijyenik ellere dolayısıyla sağlıklı bir yaşama sahip olmak isteyen herkes sıvı köpük sabun fiyatları ve modelleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Sıvı köpük sabunlar ve çok daha fazlası için bizimle iletişime geçin.

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya