0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Alkol Bazlı Hijyenik El Temizleyici

Alkol Bazlı Hijyenik El Temizleyici

 Alkol Bazlı Hijyenik El Temizleyici

COVID-19 virüs salgınının başlamasından itibaren dünya genelinde kolonya ve farklı el dezenfektanlarına yoğun bir ilgi duyulmaktadır. Virüsün etkisini yok edecek en iyi el temizleyicinin keşfedilmesi aşamasında oldukça fazla seçenekler yer almaktadır. Yine son zamanlarda piyasaya sunulan alkol bazlı hijyenik el temizleyici ürünler, farklı içeriği nedeniyle tercih ediliyor. Bu aşamada en çok merak edilen konu ise alkollü el temizleyici ürünlerin gerçekten yararlı olup olmamasıdır. Yapılan incelemeler sonucunda ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri´nin açıklaması ile de minimum %60 oranında alkol içeren el dezenfektanlarının el hijyenini sağlamakta yararlı olduğu öğrenilmiştir.

El Dezenfektanları

Gün içerisinde pek çok yerle temas etmekte ve bu nedenle özellikle ellerimizin temizliğine dikkat etmeliyiz. Bu noktada eldeki mikropları azaltmak veya etkisiz hale getirmek amacıyla sıvı ya da jel halde olarak el dezenfektanları karşımıza çıkmaktadır. Su veya sabunun bulunmadığı ortamlarda el hijyenine sağlamak amacıyla çoğunlukla alkol bazlı el dezenfektanları tercih edilmektedir. Şuan tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle hijyene ve özellikle de el hijyenine dikkat edilmektedir. Market veya alışveriş merkezlerine gidildiğinde de hemen her mağazanın girişinde yer alan el dezenfektanları, sağlığımız açısından da büyük önem taşımaktadır. Kolay taşınabilir küçük formlarda da üretimi gerçekleştirilen el dezenfektanları ile su ve sabunun bulunmadığı tüm anlarda el hijyenini sağlamak mümkün.

El Dezenfektanları Kullanımı

El hijyeninin sağlanması amacıyla kullanılan el dezenfektanları, küçük boyutlarda da bulunması nedeniyle kolay taşınma özelliği ile tercih edilmektedir. Her an el temizliğimizi sağlayabileceğimiz el dezenfektanları kullanımı, dikkat edilmesi gereken birkaç nokta ile daha sağlıklı şekilde gerçekleştirilebilir. Kullandığınız el dezenfektanının etkili olması adına avucunuzu doldurması gerekmektedir. Daha sonra elinizin avuç içi ve elinizin avuç içi ve avuç dışında parmak aralarından bileklerinizi kavrayacak şekilde ovalanarak dezenfektanın yayılması gerekmektedir. Bu hijyen ürünleri çok kısa sürede buharlaşma özelliğine sahiptir ve 2 saniye gibi kısa bir zaman diliminde bakteri ve virüsleri öldürme özelliğine de sahip olduğunda hızlı bir şekilde el çevresinde yayılması gerekmektedir.

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya