0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Kazandırılması

Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Kazandırılması

 

Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Kazandırılması

Çocuklara verilen tuvalet, yemek eğitiminin yanı sıra kazandırılması gereken en önemli alışkanlıklardan birisi el yıkama alışkanlığıdır. Bu pekâlâ normal sabunlar ile de yapılabilir ama bu durumda bir alışkanlık kazandırılırken çocuğun eğlenmesi alışkanlığın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Köpüklü el sabunu ise diğer sabun türlerine kıyasla yapısına bakıldığında çocuklar için daha eğlenceli bir yapıya sahiptir. Ele yapışmayan, kolayca durulanan özelliği sayesinde çocuklar rahatsız olmayacak ve bir kere el yıkama alışkanlığı kazandıkları takdirde ileride bireysel temizlikleri açısından önemli bir adım atmış olacaklardır. Araştırmalara göre Türkiye de el yıkama oranı %94 bu Avrupa’nın ve diğer birçok ülkenin ortalamasının epey üzerinde, bu da gösteriyor ki ülke olarak bu konuda daha bilinçliyiz, bir de çocuklara erken yaşta kazandırılacak olan bu alışkanlık ile bu sayı neden %99’a kadar çıkmasın?

Köpük Sabun ile El Yıkama Oranının Artırılması

Yapılan araştırmalar sonucu ellerini düzenli bir şekilde yıkamayan kişilerin birçoğunun ileriye sürdükleri bahanenin sıvı sabunun cildi kurutması, ciltlerini rahatsız etmesi olduğu görülüyor. Köpüklü sıvı sabun ise tam tersi etki yaratarak cildin pH dengesini düzenler, nemlendirir ve parlatır. Bu özellikleri sayesinde köpük sabun kullanımı yaygınlaştırıldığı takdirde buna bağlı olarak ülkelerdeki el yıkama oranlarının da artacağı öngörülebilir. Ülkeler bazına el yıkama oranının artması demek kişisel temizlikten ziyade hastalık yayılması, bulaşıcı hastalıkların pandemi haline gelmesinin önüne geçmek demektir. Pandemi, bir hastalığın bütün bir kıtaya veya dünyaya yayılması durumudur. Bunun önüne geçebilmek ise önce kişisel temizlikten geçer.

Hastalıklar ve Sabun

Sabun kullanımının sadece viral, bakteriyel hastalıkların yayılmasını engellemekten öte arı sokması, böcek ısırması durumlarında cildi rahatlattığı ve bölgede hijyen sağladığı görülmektedir. Bu kadar faydası olmasına rağmen sıvı köpük sabun hastalıklarla mücadele konusunda insanların aklına dahi gelmemektedir. İşte bu durum tamamen tanıtıma ve doğru reklama bağlıdır. Doğru bir tanıtım ve reklam ile dünya genelindeki birçok hastalığın yayılmasının durdurulması demek belki de birçok insanın hayatının kurtulması demektir. Bu nedenle köpük sabun kullanımı arttırılmalıdır.

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya