0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Köpük Sabunlar Yeterli Temizliği Sağlıyor Mu?

Köpük Sabunlar Yeterli Temizliği Sağlıyor Mu?

 

Köpük sabun; daha yoğun bir kıvama sahip bir sabun çeşididir. Köpük sabunların yeterli bir temizlik sunup sunmadığı ise; pek çok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Sıvı sabun ile köpük sabun arasındaki farklılık, kişilerin hangi ürünü tercih edeceği ile ilgili tereddüt yaşamalarına sebebiyet vermektedir.

Köpük Sabun İle Hijyen Sağlamak Mümkün Mü?

Köpük sabun; yapısı gereği elin tüm bölgelerine temas ederek hijyenik bir temizlik sağlamaktadır. Yoğun yapısı akışkanlığı azaltarak elde kolay bir kullanım sunmaktadır. Köpük yapıya sahip olan sabunların daha hijyenik bir kullanım sunmasındaki ikinci temel faktör ise; uygulama esnasında kullanılan kartuş sistemidir.

Kartuş sistemi; hava ile temas edilmeden direkt olarak sabunun hazneye yerleştirilmesine olanak vermektedir. Herhangi bir temas olmadan kullanıma hazır hale getirilen sabunlar ise, daha kapsamlı bir temizlik deneyimi sunmaktadır.

Kartuş Sistemi Neden Daha Hijyeniktir?

Sabunların uygulamasının kolay olabilmesi için, pek çok farklı sabunluk seçeneği bulunmaktadır. Bu sabunluklardan biri de kartuş sistemi olarak bilinir. Kartuş sistemi; pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen hem pratik hem de hijyenik bir üründür. Bunun sebebi ise; sabunlukta sabun bittiğinde yenileme aşamasında kullanılan tek kullanımlık kartuşlardır.

Tek kullanımlık kartuşlar; üretim aşamasında da uygulama aşamasında da hava ya da el ile direkt olarak temas etmeyen ürünlerdir. Sabun her ne kadar temizlik ürünü olsa da hava ile temas ettiği zaman bakteri üretimine zemin hazırlamaktadır. Bakterilerin sabuna temas etmesi ise; sağlıklı ve hijyenik bir temizliğe engel olmaktadır. Bu sebeple de köpük sabun kullanımında kartuş sistemi en çok tercih edilen sabunluklar arasında yer almaktadır.

Köpük Sabunlar Nasıl Kullanılır?

Köpük sabunların kullanım şekli; kullanıcıların merak ettiği konular arasında bulunmaktadır. köpük sabun yeterli bir temizlik sağladığı için tek bir kullanım ile hijyenik olmak mümkündür. Bu kapsamda her el yıkama işleminde sabun pompasına bir kere basmak yeterlidir. Pompanın sağladığı sabun miktarı, el temizliğinin sağlanması için yeterli olan miktardır.

Köpük sabun kullanımında elin tüm bölgesine gelecek şekilde ellerin ovalanması gerekmektedir. Bu işlem bittikten sonra ellerin durulanması ile temizlik işlemi tamamlanabilmektedir.

 

 

 

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya