0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Köpüklü Sıvı Sabun Sağlıklı Mı?

Köpüklü Sıvı Sabun Sağlıklı Mı?

 

 

Köpüklü sıvı sabun; sıvı olarak üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan temizlik ürünleri arasında yer almaktadır. akışkan bir yapıda olması, kullanım kolaylığı sağlamakla beraber, hijyenik bir temizlik deneyimi de sunmaktadır.  Bu kapsamda kişiler; köpüklü sıvı sabunların sağlıklı olup olmadığı hakkında tereddüt yaşayabilmektedir.

Köpüklü Sıvı Sabun Nasıl Üretilir?

Köpüklü sıvı sabun seçeneklerinin sağlıklı olup olmadığından emin olmak için üretiminin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi sahibi olunması gerekmektedir. bu kapsamda köpüklü sıvı sabunlar; steril bir ortama sahip olan laboratuvarlarda özel olarak formüle edilmektedir. Sıvı sabunların farklı yapıları bulunmaktadır. Bu çeşitliliğe göre; köpüklü olan sıvı sabunlar ve normal sıvı sabunlar olarak iki farklı çeşit vardır.

Köpüklü sıvı sabunlar; sıvı bir yapıda olmasına rağmen su ile temas ettiğinde köpürecek şekilde formüle edilmiştir. Köpüklü olması; daha hijyenik bir kullanım sunmakla beraber, elin her bölgesinin de temizlenmesine olanak vermektedir. Sıvı sabunlarda ise köpürme işlemi gözlemlenememektedir. Bu sebeple de kişilerin birinci tercihi köpüklü sıvı sabunlardan yana olmaktadır.

Sabun Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sabun seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus; güvenilir bir sabun üreticisinden ürünleri temin etmektir. Bu kapsamda üretici firmaların; hijyenik ortamlarda üretim işlemini gerçekleştirmelerine dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra sabunların gerekli olan testlerden de geçmiş olması öneme teşkil etmektedir. Bu testler; alerji testleri, hijyen testi, ph dengesi gibi farklı test gruplarını içermektedir.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken ise; sabunların üretim aşamasının temassız bir şekilde gerçekleşmesidir. Hava ile temas eden sabunlar; bakteri üretimine sebebiyet verdiği için sağlıklı bir temizlik deneyimi de sunmamaktadır. Köpüklü sıvı sabun seçiminde de bu detaylara dikkat etmek gerekmektedir.

Köpüklü Sıvı Sabun Neden Sağlıklıdır?

Köpüklü sıvı sabun çeşitlerinin sağlıklı olmasının temel nedeni; formüle edilme şeklidir. Güçlü köpük yapısı ile zenginleştirilen içeriği sayesinde anti bakteriyel bir özellik ile kişilerin kullanımına sunulmaktadır. Bu sebeple de sağlıklı ve hijyenik bir kullanım sağlar.

Hem köpüklü hem de sıvı yapıda olması; pek çok kişinin beğenisini kazanmasına sebebiyet vermektedir. Hijyenik bir temizlik deneyimi de sunduğu için, ilk tercih edilen sabun çeşitleri arasında yer alır.

 

 

 

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya