0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Köpük Sıvı Sabun Nasıl Yapılır

Köpük Sıvı Sabun Nasıl Yapılır

Köpük Sıvı Sabun Nasıl Yapılır

Merdiven altı üretilen birçok üründe olduğu gibi temizlik ürünlerinde kişisel bakımda en çok tercih edilen sıvı köpük sabunlarda hem cilde hem de sağlığa zarar vermekte. Bilinen ve güvenilen markaların dışında ismini duymadığınız ürünleri almak tehlikelidir. Köpük sıvı sabunların içeriğinde kıvam arttırıcı, yağlandırıcı, koruyucu ve anti bakteriyel maddeler bulunmaktadır bazılarında ise toksik ve sentetik maddeler ihtiva eder ve bu cildin erken yaşlanmasına özellikle ellerin kurumasına ve çatlamasına neden olur.  Cildi ve elleri korumak için satın alınan köpük sıvı sabunun markasına ve içeriğine dikkat edilmeli.  Köpük sıvı sabun nasıl yapılır diye düşünenler unutmasınlar ki ister evde ister fabrikalarda üretilsin sağlıklı, hijyenik, cildi koruyan, ekonomiye katkı sunan, su tasarrufu sağlayan köpük sıvı sabunlar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kişisel bakım için kullanılan vazgeçilmez ürünlerdir.

Doğal Köpük Sıvı Sabun Nasıl Yapılır

Köpük sıvı sabun evde çok rahat yapılabilir, doğal malzemelerle yapılan temizlik ürünü hem cildi nemlendirir ve korur hem de ekonomiye katkı sağlar. Birçok ev hanımı kendi evinde kullandığı köpük sıvı sabunu kendi üretiyor, basit ve kolay bu tarifi uygulamak için kimyager olmaya hiç gerek yok. Evde köpük sıvı sabun nasıl yapılır, evde köpük sıvı sabun yapmak için gereken malzemeler sıvı kastil sabunu, damıtılmış su, lavanta, nane ve Hindistan cevizi yağı ve biraz da sevgi. Peki nasıl yapılıyor; Yarım su bardağı sıvı kastil sabunu, 4/1 su bardağı kadar damıtılmış su, 5 damla lavanta yağı, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 5 damla nane yağını karıştırarak pompa şeklinde bir kaba dökün işte köpük sıvı sabununuz hazır.

Hazır Köpük Sıvı Sabun Nasıl Üretilir

Köpük sıvı sabun nasıl yapılır, hazır alınan köpük sıvı sabunların içeriğini şu maddeler oluşturmakta; tuz ile birlikte kıvam arttıran köpüğü yüksek bir madde olan Anyonik, asit ve tahriş önleyici TEQIN, düşük tuz ile kıvam verici olan COSMACOL ELI, ciltte tahrişi önlemesinin yanı sıra yumuşaklık veren madde MONO PROPILEN GLIKOL (USP), anti bakteriyel madde olan TRICLOSAN, maya, mantar ve bakteri önleyici koruyucu madde KATHON CG ICP II ve köpük için TEQPON SLS. 

 

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya