0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Köpük Sabunun Özelden Genele Faydaları

Köpük Sabunun Özelden Genele Faydaları

Köpük Sabunun Özelden Genele Faydaları

Köpük sabun kullanımının birey bazındaki ve toplum bazındaki faydalarının sayısı saymak ile bitmez, bu yazıda belli başlı faydalara değinildi. Köpük sabun kullanımı maliyeti nedeniyle özellikle düşük gelirli ailelerin bütçelerini sarsmaz ve bireysel kullanım açısından halkın birbiri ile etkileşimi daha sağlıklı hale gelir. Bireysel kullanımda sürekli kullanıma uygun olması nedeniyle gün içerisinde ellerini sık yıkayan bir bireyin ellerinde kuruluğa neden olmayacağı gibi bireyin ellerini nemlendirecek ve bakımını yapacaktır. Bu durumda köpüklü sıvı sabun kullanımının bireysel faydaları görülecek ve giderek yayılması kaçınılmaz hale gelecektir. Giderek yayılan köpük sabun neticesinde toplumsal olarak bazı hastalıkların seyirlerinde değişiklik meydana geldiği hatta tamamen ortadan kalktığı görülecektir. Bunun başlıca sebebinin ise şüphesiz, köpük sabunun bireyden topluma hızlı bir şekilde yayılışı ve düşük maliyeti sayesinde toplumun her kesimi tarafından aralıksız bir şekilde kullanılması olacaktır.

Gelişen Köpük Sabun Aparatları

Gelişen sektör ile birlikte köpük sıvı sabun aparatları noktasında birçok gelişme yaşanmıştır. Artık sabunu almak için dispansere dokunmak bir yana yanaşmaya dahi gerek kalmadı. Otomatik sabun dispanseri sayesinde elinizi sabunluğun altında bulunan sensöre göstermeniz yeterli olacaktır. Bu da muhtemelen en çok zararlı organizma bulunması beklenilen yüzeyler ile olan temasımızı azaltacak ve ekstra bir koruma sağlayacaktır. Gelişen köpük sabun aparatlarının tek faydası otomatik hale gelmeleri değildir. Bir kişinin el yıkama sırasında kullanacağı sabun miktarı daha önceden belirlenerek dispanserden sadece bu kadar köpük gelmesi sağlanabilir. Bu durumda gereksiz sabun israfı önlenmiş olacaktır.

Sabun Fabrikalarında Modernleşme

Sektöre yeni bir ürünün gelmesi ile bu ürünü üretmek isteyen sabun fabrikaları modernleşme yoluna gitmiş ve klasik sabun üreticiliğini azaltarak yeni makineler ve teknikler aracılığı ile bu yeni ürünün üretimine başlamıştır. Bu da sanayinin gelişimine katkı sağlamaktadır. Yurt dışından yüksek fiyatlara üretim malzemesi getirmek istemeyen yerli üreticiler tamamen yerli malı köpük sabun üretim makineleri tasarlamıştır hatta bu ürünün yurt dışına satışını sağlamışlardır. Sabun fabrikalarındaki bu modernleşme hem tüketiciye hem de ülke ekonomisine yaramıştır.

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya