0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Katı Sabunlar Hijyenik Değil Mi?

Katı Sabunlar Hijyenik Değil Mi?
Kalıp sabunlar ya da katı sabunlar hepimizin çocukluğudur. Geçmiş yıllarda pek çok temizlik malzemesi alternatifi olmadığından dolayı el temizliği için tek alternatifimiz katı sabunlar oluyordu.

 

Katı Sabunlar Hijyenik Değil Mi?

Kalıp sabunlar ya da katı sabunlar hepimizin çocukluğudur. Geçmiş yıllarda pek çok temizlik malzemesi alternatifi olmadığından dolayı el temizliği için tek alternatifimiz katı sabunlar oluyordu. Ancak 2006 yılında yapılan araştırmalara göre sık kullanılan ve sürekli olarak ıslak kalan sabunların üzerinde bakteri ve potansiyel olarak çoğalma özelliği gösteren zararlı mikroplar bulundu. Elleri yıkadıktan sonra sabunun üzerinde ıslaklık kalması sebebi ile oluşan bakteriler yüzeyde kalmayı sürdürdü. Kullanım sonrasında kalan köpüğün yıkanması bakterilerden kurtulmak için yeterliyken ne yazık ki pek çok kişi bu işlemi yapmıyordu. Bu sebeple daha hijyenik olan sıvı sabun ve sıvı el köpüğü piyasaya sürüldü.

Sabun Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Katı sabunlarla ilgili uzmanlar tarafından çok fazla olumsuz yargı bulunuyor. Üzeri mikrop dolu olduğu iddia edilen bu sabunlar ıslandıktan sonra kurumaları da çok uzun sürüyor. Sağlıksız olması sebebi ile üzerinde bakteri ve mikropları barındıran katı sabunlara ikame olarak su ile temas etmeyen sıvı sabunlar görücüye çıktı. Ayrıca kuru cilde sahip olanların katı sabun kullandığında cildindeki kuruluğun arttığı da bir gerçektir. Bu sebeple fiziksel olarak sağlığa herhangi bir zararı olmayan sıvı sabunların daha çok tercih edilmesi gerekiyor. Çünkü sıvı sabunların yapımında potasyum hidroksit maddesi kullanılıyor ve PH yapısı bozulmadan zararsız bir hale getiriliyor.

FİM Global İle Doğru Sabun Tercihi

Piyasada üretilen sabun formüllerini incelediğimizde aslında pek çoğunun birbirine benzediğini görüyoruz. Pek çoğunun içinde ise kimyasal maddelerin yer aldığı bilinen bir gerçekliktir. Astım vb. hastalıkları bulunan kişilerin özellikle kimyasal içerikli ürünlere yönelmesi zararlı olacaktır. Firmamız sağlık bakanlığı onaylı sıvı el köpüğü yelpazesi ile sizlere fayda sağlıyor. Kullan at özellikteki ürünlerin yanı sıra el değmeden dispansere yerleştirebileceğiniz kartuşlar ya da toplu alımlar için 5 litrelik bidonlarda ürünlerin satışı yapılmabilmektedir. Özellikle Amerika’da yapılan araştırmalar antibakteriyel sabunların diğerlerine nazaran daha zararsız olmadığı ifade edilmekte ve böyle bir veri olmadığından bahsedilmektedir. Firmamız umumi ve kamusal alanlarda sunduğu temizlik ve kişisel bakım ürünleri ile fark yaratmaya devam ediyor.

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya