0532 251 22 95
Facebookİnstagram

Dökme Sıvı Ve Köpük Sabunluklar Neden Hijyenik Ve Sağlıklı Değil?

Dökme Sıvı Ve Köpük Sabunluklar Neden Hijyenik Ve Sağlıklı Değil?

 

 

Toptan sıvı sabun alımında dikkat edilmesi gereken farklı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylara dikkat edilerek ürün alımı ve kullanımı sağlandığı takdirde, gerekli olan hijyeni sağlamak mümkündür. Bu kapsamda dökme sıvı sabunluklar ve köpük sabunluklar sağlık açısından gerekli hijyeni sağlamakta yeterli olmamaktadır.

Dökme Sıvı Sabunluklar Neden Hijyenik Değildir?

Sabunluk çeşitleri, kullanım alanına göre farklılık gösterebilmekte olup; kişilerin beklentilerini karşılama amacı ile farklı sabunluk modelleri tasarlanmaktadır. Bu kapsamda kişiler; hijyenik ve sağlıklı bir kullanım deneyimlemek için sabunluk seçimi yapmaktadır. Toptan sıvı sabun alımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, alınan sabun türüne göre bir sabunluk seçimin yapılmasıdır.

Dökme sıvı sabunluklar, kullanım şekli açısından hijyen teşkil etmemektedir. Bunun sebebi ise; sabunlukların sürekli olarak doldurulma işlemine maruz kalmasıdır. Doldurulma işleminde hava ile direkt temas eden sabunlar, bakteri üretimine zemin hazırladığı için sağlıklı bir kullanım sunmamaktadır.

Dökme Köpük Sabunlukların Sağlıklı Olmamasının Sebebi Nedir?

Dökme sıvı sabunluklar gibi dökme köpük sabunluklar da hijyeni bir kullanıma sebebiyet vermemektedir. Köpük sabunlar; kullanım olarak daha hijyenik gelebilir. Ancak bu sabunların kullanım esnasındaki sabunluk seçimi, hijyen konusunda belirleyici olmaktadır. Bu sebeple de sabunluk seçimi yapılırken, dökme diye tanımlanan doldurma sabunluk seçimini tercih etmemek gerekir.

Toptan sıvı sabun alımında da kullanılacak sabunluğa göre bir seçim yapmak gerekir. Bu sebeple kişilerin, sabun ve sabunluk seçimini paralel olarak gerçekleştirmeleri önem teşkil etmektedir.

Toptan Sıvı Sabun Alımında Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Toptan sıvı sabun alımında hijyenik koşulları sağlamak amacı ile dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu kapsamda öncelikli olarak sabun türüne karar verilmesi gerekir. Sıvı sabun ya da köpük sabun seçenekleri arasından, kullanım şekline göre bir seçim yapılabilir. Sabun seçimi yapıldıktan sonra ise; sabunluk seçiminin yapılması gerekmektedir.

Sabunluk seçimi; sabun türüne göre farklılık gösterebilmekte olup; sıvı sabun kullanımında hijyenik bir kullanım sağlamak için; dökme sıvı ya da köpük sabunlukların tercih edilmemesi gerekir. Bu sabunluklar; doldurma işlemi yapıldığı için bakteri oluşumuna uygun koşullar hazırlamakta olup, sağlıklı bir kullanıma olanak vermemektedir.

 

 

 

 

23 51
Sitede kullanılan resim ve yazılar Fim Globale aittir izinsiz kullanılamaz.
© Fim Global. 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
Facebookİnstagram
İletişim
ÖZANKARA Sanayi Sitesi 1434. Sk. No:8 06370 Ostim / Yenimahalle - ANKARA
0312 395 60 27
pazarlama@fim.com.tr
Nano Medya